Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Nie przegap Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Tegoroczna impreza dla wszystkich smakoszy odbędzie się 9-12 sierpnia 2012 w Poznaniu. Cieszyć się możesz na 120 wystawców oferujących różne przysmaki nie tylko z Polski ale i innych krajów Europy. Nie będą brakować również znane osobowości kulinarne oraz żywa muzyka.
60852_medium

Festival jest naprawdę dla wszystkich więc i najmłodsi będą się dobrze bawić. Dla dzieci w wieku 4-8 lat jest przygotowany specjalny program kulinarnych zabaw edukacyjnych. Mali smakosze dowiedzą się skąd bierze się olej, co to produkt lokalny i dużo innych ciekawości. Dorośli mogą się też wiele nauczyć. Przygotowane są dla nich pokazy technik, degustacje oraz wiele porad kulinarnych. Spotkają się tu z kuchnią śródziemnomorską z elementami kuchni fusion, techniką Sous-Vide oraz potrawami jednogarnkowymi. Nie mogą brakować ani spotkania wykładowo degustacyjne. Prowadzone są przez experta w danej dziedzinie i rozdzielone na część teoretyczną i praktyczną.  Tematem w tym roku są węgierskie wędliny paprykowane, przetwory warzywne, hiszpańskie wina i oliwy, polskie sery kozie oraz miody.

Znane osobowości

W piatek możecie spojrzeć jak rządzi w kuchni Grzegorz Łapanowski. Znana gwiazda kuchni kulinarnej TVN i Kuchni+ dla was przygotuje symfonie smaków oraz zapachów ze świeżych ziół. Sobota będzie należeć do Maryli Musidłowskiej, dziennikarce kulinarnej  i pysznym zaprawam owocowym.

60853_medium

Konkursy

W ramach festiwalu odbędą się trzy ciekawe konkurzy. Jednoznacznie największym z nich jest Polska złota nalewka. Rywalizować będą twórcy domowych nalewek z całej Polski. Natomiast ciasta drożdżowe, ciasta z owocami i kruszonką będą oceniane w konkursie „Drożdżowe”.  Ostatnim konkursem są szare kluchy. Oceniane tu będą kluski z utartych, surowych pyr.

Przyjdź i pociesz swoje podniebienie wyśmienitym jedzeniem a uszy melodyczną muzyką.


Źródło obrazów: ofds.pl

dodaj do:
Redaktor naczelny

2012-08-03

Fotogaleria


Other

Dodać komentarz
© 2023, Railsformers s.r.o.