Jedzenie, które ochłodzi Twój organizm

Tegoroczne lato jest wyjątkowo ciepłe i upalne dni są dla nas coraz bardziej męczące. Przeczytaj, które pokarmy potrafią skutecznie schłodzić Twój organizm.

Jedzenie, które ochłodzi Twój organizm

Owoce i warzywa - szybko i skutecznie chłodzą organizm człowieka i dodają mu niezbędne witaminy i minerały. Obojętne, czy preferujesz całe owoce czy świeże owocowe lub warzywne soki.

Przetwory mleczne - również sprawiają, że po ich spożyciu poczujesz się lepiej. Sięgnij po jogurtach lub kefirze.

Chłodnik - zupa podawana na zimno. Idealny w upalne letnie dni. Można przygotowawać go na różne sposoby. Zimne zupy można przyrządzać na słodko, z melonem i miętą, lub na ostro, z papryką i pomidorami. W każdej postaci są wspaniałą orzeźwiającą potrawą.

Lody – ich spożywanie to jeden z najbardziej ulubionych elementów lata. Najczęściej spożywamy je ponieważ wyśmienicie smakują i od razu potrafią nas schłodzić. Dodatkowo lody same w sobie nie zawierają wiele kalorii. Warto jednak sięgać po lody na bazie musów owocowych, tzw. sorbety. Lody można łatwo przygotować także w domu. Wypróbuj np. lody czekoladowe lub truskawkoweJedzenie, które ochłodzi Twój organizm